نصب دکل

با توجه به نیاز نصب دکل در مناطق شهری، اطمینان از نصب صحیح و ایمن آن ها مساله ای بسیار مهم به نظر می رسد، امروزه با گسترش استفاده از خدمات اینترنتی و وسایل ارتباط جمعی، نیاز به گسترش زیرساخت های متناسب نیز به وجود آمده است. یکی از این تجهیزات که خصوصا برای استفاده از خدمات مخابراتی کاربرد زیادی دارد، دکل های مخابراتی است. نصب دکل به صورت صحیح و با رعایت قوانین تدوین شده در این زمینه می تواند متضمن ایمنی دکل باشد.

با توجه به زیاد بودن ارتفاع دکل ها و قرار گرفتن تحت تاثیر باد، لنگر آن ها در محل تکیه گاه زیاد است و بیس پلیت و فونداسیون مورد استفاده برای آن ها باید با توجه به این بار طراحی گردد.

نصب دکل های اینترنتی و دکل های شرکت های مخابراتی مانند ایرانسل، همراه اول و … با دکل های مخابراتی و دکل های مورد استفاده برای دوربین های کنترل ترافیک تفاوت هایی دارد. به دلیل نیاز به استفاده از این دکل هادر مناطق شهری و محله ها و در فواصل نسبتا نزدیک به هم و همچنین لزوم نصب آن ها در ارتفاع جهت عملکرد بهتر آن ها، معمولا این دکل ها بر روی بام منازل مسکونی نصب می شوند.

برای نصب این دکل ها معمولا تلاش بر نصب آن ها بر روی بام ساختمان های بلند در منطقه است. اما نصب آن ها با چالش هایی روبرو خواهد بود. این چالش ها علاوه بر پیدا کردن محل مناسب برای نصب و موارد دیگر شامل مسائل فنی نیز می گردد.

همان طور که اشاره شد، معمولا دکل های اینترنتی که روی بام منازل نصب می شوند، وزن زیادی ندارند، با این حال به دلیل قرارگیری آن ها در ارتفاع، تحت بار باد ممکن است لنگر قابل توجهی در آن ها ایجاد شود. به همین دلیل برای اطمینان از عملکرد صحیح آن ها باید کاشت به تعداد کافی و با رعایت ضوابط آیین نامه صورت پذیرد.

هزینه نصب دکل

هزینه نصب دکل با توجه به محل نصب آن، نوع دکل، وزن آن، چالش های مربوط به اجرا و … تعیین می شود.

هزینه نصب دکل مخابراتی تا حد زیادی به وزن و ارتفاع دکل بستگی دارد. با توجه به این که این دکل ها معمولا روی زمین نصب می شوند برای نصب آن ها نیاز به اجرای فونداسیون می باشد. در صورتی که در محل نصب دکل فنداسیون وجود نداشته باشد، تمامی مراحل از ابتدا انجام می شوند. هزینه نصب دکل مخابراتی در این صورت شامل هزینه اجرای فنداسیون و نصب بیس پلیت بر روی آن و همچنین نصب دکل می باشد.

استاندارد نصب دکل

استاندارد نصب دکل ها با توجه به نوع کاربری، محل نصب آن ها، ارتفاع و اهمیت آن ها تدوین می گردند. در رابطه با نصب دکل ها در مناطق شهری اخیرا شهرداری ها از جمله شهرداری تهران قوانین و استانداردهایی را تنظیم کرده اند که با رعایت آن ها می توان از آسیب های احتمالی جلوگیری نمود.

دستورالعمل های نصب دکل با هدف ساماندهی دکل ها در راستای حفظ سیمای شهری و حفظ سلامت مردم، توسط شورای شهر تهران ارائه شده است که می توانید متن آن را از وبسایت شورای شهر تهران دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نصب دکل های مخابراتی ، هزینه اجرای آن ها و همچنین قوانین لازم الاجرا در این رابطه می توانید با کارشناسان برج باختر در ارتباط باشید.

شرکت برج برتر با بهره گیری از نیروهای کارآمد و متخصص در نصب و راه اندازی دکل های مخابراتی، راه اندازی با بالاترین ضریب اطمینان و ریز ترین محاسبات مهندسی، قادر به نصب انواع دکل می باشد.

جهت اطلاع از قیمت ها با کارشناسان برج برتر تماس بگیرید.