صاعقه گیر:

صاعقه گیر وسیله ای است که در بالاترین نقطه ی سازه نصب می شود و اولین نقطه اصابت صاعقه می باشد زیرا صاعقه از کوتاه ترین فاصله ای که بین ابر و زمین وجود دارد تخلیه می گردد که نحوه ی نصب این وسیله با توجه به سازه مورد نظر می تواند به صورت توپولوژی ساده یا پیچیده باشد.

انواع صاعقه گیر

صاعقه گیر غیر فعال (Passive)

این نوع صاعقه گیر شامل یک میله نوک تیز ساده می‌باشد که از جنس مس یا استیل است. به صاعقه گیر فرانکلین، صاعقه گیر‌های ژوپیتر، جوجه تیغی و کابل‌های معلق که براساس شکل و خاصیت فیزیکی متضمن تشدید پدیده‌هایی مانند اثر میله نوک تیز (point effect) می‌شوند و در این مسیر هیچ عامل تشدید کننده‌ای غیر از شکل خاص آن‌ها وجود ندارد، صاعقه گیر غیر فعال می‌گویند.

برقگیر فعال:(Active)

صاعقه گیر فعال یا اکتیو که با عبارت ESE نیز شناخته می‌شوند با ایجاد کانال بالارونده به صورت مصنوعی، موجب عملکرد سریعتر و افزایش شعاع حفاظتی می‌شود. این نوع صاعقه گیر به وسیله یک انرژی منبع خارجی و یا تولید آن انرژی به صورت خوکفا، اثر پدیده هایی مثل Point Effect یا Corona Effect را تشدید می‌نماید، که از انواع صاعقه گیر فعال می‌توان به اتمی، بادی، خورشیدی، برقی، خازنی و … اشاره کرد.از این رو صاعقه گیر های فعال از نظر نیاز به انرژی به دو گروه تقسیم می شوند: صاعقه گیرهایی که برای کار کردن نیاز به یک منبع خارجی دارند مثل باتری و یا برق شهر که بدون آنها قادر به فعال شدن نیستند که به آن وابسته میگویند و گروهی که به منبع خارجی نیاز ندارند و برای فعال شدن از انرژی را از محیط اطراف دریافت می کنند خودکفا می نامد.

این نوع از برقگیرها قیمت نسبتا بالایی نسبت به برقگیرهای غیر فعال دارند.

لوازم جانبی صاعقه گیر

لوازم جانبی صاعقه گیر جهت اجرا و نصب سیستم حفاظت در برابر صاعقه استفاده می شوند و این تجهیزات شامل پایه نگه دارنده، کانکتور اتصال سیم و بست اتصال پایه به دکل می باشد. تمام لوازمی که در سیستم صاعقه گیر مورد استفاده قرار می گیرد می بایست برابر با استانداردهای بین المللی و معتبر جهانی همچون NFC17-102, IEC 61024 و UNE باشند .

برج برتر ارائه دهنده تمامی تجهیزات صاعقه گیر می باشد که کلیه لوازم استانداردهای لازم را دارا هستند.

جهت اطلاع از قیمت ها با کارشناسان برج برتر تماس بگیرید.

آدرس

تهران – شهریار- جاده آدران – روبروی اسد آباد – بوستان دوم – پلاک۸۷

ساعات کار

شنبه تا چهارشنبه : ۸ صبح – ۱۷ عصر

پنج شنبه: ۸ صبح – ۱۳ ظهر

تلفن

دفتر مرکزی:۶۵۶۸۴۶۸۵ – ۰۲۱

همراه : ۰۹۱۲۴۳۸۷۷۴۰

ایمیل

sales@borjbartar.ir

info@borjbartar.ir