دکل منوپل

دکل منوپل (Monopole Tower) یا دکل تک‌ پایه نوع دیگری از دکل است که برای فضا های محدود کاربرد دارد. دکل های منوپل انواع گوناگونی دارند و به همین علت، آن ها را در شکل، سطح مقطع و ارتفاع مختلفی تولید می شود. به عنوان مثال این دکل ها در سطح مقطع چند وجهی، دایره ای و بسیاری دیگر تولید می شوند.

کاربرد دکل منوپل:

کاربرد دکل منوپل برای مواردی مانند : پایه چراغ راهنمایی و برج روشنایی ، پایه تابلو راهنما مسیر ، برج استادیومی ، دکل مخابراتی ،پایه پرچم و پایه دکل دوربین مدار بسته و پایه دکل دوربین ترافیکی و پایه دکل دوربین اسپیددام به کار گرفته می شود. از جمله گزینه های مورد استفاده این مدل از دکل برای نصب آنتن های مخابراتی (سیستم موبایل Xpole & Vpole & WLL ) و همچنین نصب آنتن های بیسیم به کار می رود.

از مزایای دکل منوپل می‌ توان به نصب راحت ، هزینه‌ ی کم پیاده‌ سازی و اشغال کردن فضای بسیار کم‌تر نسبت به انواع دیگر دکل مخابراتی ، اشاره کرد.

دکل منوپل تک پایه است و نحوه نصب آن ها به این شکل است که قسمت بالایی روی جایگاه پایینی سوار می شود. هر کدام از این قطعات که در زبان تخصصی سکشن نامیده می شود به طور معمول تا شش متر ارتفاع دارد.

از نظر مشخصه نصب، دکل منوپل یا به صورت تلسکوپی و یا به شکل اتصالات پیچ و مهره (فلنچی) روی هم قرار می گیرند.

برای دکل منوپل چند وجهی در ارتفاع ۱۸ الی ۳۶ متر که دارای استاندارد MCI است و همچنین به صورت تک پایه ای ساخته می شود.

به منظور تعریفی از معایب آن می توان به نصب توسط جرثقیل و لرزش بیشتر نسبت به بقیه دکل ها و ظرفیت باری محدود و همچنین از رده خارج شدن توسط مخابرات ایران اشاره داشت.

جهت اطلاع از قیمت ها با کارشناسان برج برتر تماس بگیرید.

آدرس

تهران – شهریار- جاده آدران – روبروی اسد آباد –
بوستان دوم – پلاک۸۷

ساعات کار

شنبه تا چهارشنبه : ۸ صبح – ۱۷ عصر

پنج شنبه: ۸ صبح – ۱۳ ظهر

تلفن

دفتر مرکزی:۶۵۶۸۴۶۸۵ – ۰۲۱

همراه : ۰۹۱۲۴۳۸۷۷۴۰

ایمیل

sales@borjbartar.ir

info@borjbartar.ir